35

Ubezpieczenie szkolne – wysokie odszkodowanie to mit

Szacuje się, że co roku nieszczęśliwym wypadkom ulega co 80 dziecko, dlatego tak ważne jest posiadanie ubezpieczenia. Czy podstawowa polisa szkolna będzie wystarczająca? Czy lepiej będzie ubezpieczyć dziecko dodatkowo?

Większość wypadków w szkole dotyczy uczniów szkoły podstawowej, do urazów dochodzi przeważnie podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również na szkolnych korytarzach oraz boiskach. Najczęściej spotyka się urazy typu złamania kończyn, zwichnięcia, skręcenia itp. Niestety leczenie takich urazów oraz rehabilitacja zazwyczaj jest dość kosztowna, także grupowe ubezpieczenie nie zawsze pokryje wszystkie koszty, przez co będziemy narażeni na wysokie wydatki.

Zwykłe, szkolne ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów leczenia, jest ono zawierane w formie grupowej, jego cena jest przystępna, ale na tym koniec plusów. Niezależnie od tego, czy ubezpieczamy swój majątek, czy wykupujemy polisę zdrowotną, trzeba pamiętać, że tanie ubezpieczenie to niewielkie odszkodowanie. Jeżeli wysokość składki ubezpieczeniowej wynosi 50 zł rocznie nie można liczyć, że w sytuacji nieszczęśliwego wypadku suma ubezpieczenia będzie wystarczająca, żeby pokryć wszystkie koszty. Szkoły przeważne dają możliwość wyboru droższego wariantu ubezpieczenia, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Standardowa polisa szkolna zapewnia odszkodowanie do 10 000 złotych, przy czym tak wysoka kwota wypłacana jest w najgorszych wypadkach, gdy dojdzie do śmierci dziecka lub dozna ono 100% uszczerbku na zdrowiu. W przypadku takich urazów, jak złamanie kończyny wartość zadośćuczynienia będzie oczywiście dużo niższa. Można ją obliczyć korzystając z tabeli, która powinna być zamieszczona w warunkach ubezpieczenia.

Polisa indywidualna

Jeżeli chcemy zabezpieczyć naszą rodzinę w razie wypadku, najlepiej będzie wybierać pośród polis indywidualnych od następstw nieszczęśliwego wypadku. Bez wątpienia jest to dobra opcja, w ten sposób zyskujemy dla swojego dziecka dodatkową ochronę; dużym plusem jest to, że można wybrać wysokość ubezpieczenia do swoich indywidualnych potrzeb. Wykupując plisę NNW możemy odzyskać również koszty związane z wizytami lekarskimi, operacjami itp.

Leave a Reply

Skorzystaj z usług księgowego
od 99 ZŁ
SPRAWDŹ